|

|
PROTESTANTSE GEMEENTE GROLLOO/SCHOONLOO
|
Feestprogramma over klusjesman
Cabaretier Ruurd Walinga met
De Doe-Het-Zelver in kerk Grolloo

Grolloo – Een eigen huis en thuis, een plek onder de zon. Dat wil toch iedereen? Iedereen is bezig met zijn eigen huisje en klust graag bij iemand anders om even te helpen. Cabaretier Ruurd Walinga uit Leeuwarden kan in het stuk De Doe-het-Zelver van alles maken. Op zaterdagavond 10 september vanaf 20.00 uur laat hij in de protestantse kerk van Grolloo aan de Hoofdstraat 19 zien wat allemaal.
In het stuk zet Ruurd Walinga de bouwvakker Douwe neer die vaak wordt ingeschakeld door doe-het-zelvers die (zich) zorgen maken. Ook doet hij nog wel eens klusje pro Deo tussendoor.
Enkele stoere bouwvakkersverhalen passeren de revue en er zit een opmerkelijk verbouwingsprogramma van een echtgenote van een collega van Douwe in de show. Halverwege krijgt het programma een opzienbarende wending en gaat de doorgeslagen timmerman op zoek naar de oprichter van zijn familiebedrijf. Uiteindelijk ontdekt hij waarom de beroemde zoon van de timmerman geen zoon was van een dokter, bakker of psycholoog. Het stuk telt enkele vlotte meezingers en gevoelige liederen. Na afloop is er voor de liefhebbers een bijzonder cadeautje.
Het avondje cabaret in de kerk is gratis toegankelijk.
Omdat het de start is van een nieuw kerkelijk seizoen nodigt de protestantse gemeente Grolloo-Schoonloo alle dorpelingen uit om naar het hilarische cabaretprogramma te komen kijken. Het cabaretprogramma is voor iedereen heel toegankelijk.
Andere cabaretstukken van Ruurd Walinga zijn:
-
‘Is Jezus aan wiegendood gestorven?’ (in zeven mijls laarzen door het evangelie, alle christelijke feestdagen in twee kwartier),
-
‘De Klokkenluider (over dood en leven), familieprogramma
-
‘Enig Kind’ (over welvaartskinderen, opvoeding),
-
het ouderenprogramma ‘Vertel mij wat’,
-
‘Beesten zonder Beest’ (over seks, drugs en drank),
-
‘Op zoek naar mezelf’ (over identiteit, wie ben ik?),
-
‘Bossen Bloemen’ (over relaties en liefde),
-
‘Plantaardig en diervriendelijk’ (over hoe we onze eigen schepper zijn),
-
'Happen naar de Baas' (over geluk), en
-
het kinderprogramma ‘Ik timmer erop los’ (over boosheid).
Ook heeft hij een Friestalig programma: Bosken Blommen.
Vorige week verscheen de eerste cd van cabaretier Ruurd Walinga: Wie ben jij. Hierop staan de beste liedjes uit zijn cabaretshows.